Laden Activiteiten

« Alle Activiteiten

Orkest van de Achttiende Eeuw + Théotime Langlois de Swarte. In het Muziekgebouw

woensdag 12 februari om 20:15

€39,00

De 18e-eeuwse componist, violist en schermkampioen Joseph Bologne ‘Chevalier de Saint-George’ was de buitenechtelijke zoon van een plantagebeheerder en een tot slaaf gemaakte vrouw in Guadeloupe. Al jong belandde hij in het tumultueuze, revolutiezwangere Parijs en maakte er naam tot in de hoogste kringen. De film Chevalier uit 2022 vertelt zijn buitengewone levensverhaal. Dit is een unieke kans zijn muziek eens te horen, gespeeld door niemand minder dan Théotime Langlois de Swarte. Deze jonge Fransman geldt als ‘de grote sensatie van de barokviool’ (Volkskrant).

Théotime soleert ook in het eerste grote meesterwerk van Bolognes tijdgenoot Mozart, het lenige Derde vioolconcert. Net zo geliefd is Mozarts Parijse symfonie, gecomponeerd in Parijs op zijn 22e en bij uitzondering eens voor groot orkest. Mozart verwerkt er iets in wat toen in Parijs populair was: een groot, unisono gespeeld crescendo – prachtig.

Orkest van de Achttiende Eeuw
Théotime Langlois de Swarte viool

Antonio Lolli Vioolconcert nr. 7
Wolfgang Amadeus Mozart Vioolconcert nr. 3 ‘Strasbourg’
Joseph Bologne Recitatief uit L’Amant Anonyme
Joseph Bologne Vioolconcert nr. 2 in D
Joseph Bologne Vioolconcert in A op. 7
Joseph Bologne Symfonie nr. 2 uit Deux sinfonies à plusieurs instruments
Wolfgang Amadeus Mozart Symfonie nr. 31 ‘Parijs’

€ 39,00 / € 31,00 reductie

Gegevens

Datum:
woensdag 12 februari
Tijd:
20:15
Kosten:
€39,00
Activiteiten Categorie:

Locatie

Muziekgebouw
Piet Heinkade 1 1019 BR + Google Maps
Bekijk de site van Locatie

We doen ons best om de informatie zo correct mogelijk te vermelden. Wijzigingen voorbehouden. Raadpleeg ook de locatie voor actuele informatie.