Home Groen Geboortefeestje voor walvissen in museum

Geboortefeestje voor walvissen in museum

0
Foto Bennie van Bockel

De walvissenpopulatie rond de Zuidpool bezig aan een welkom herstel, en dan vooral de bultruggen. Dat het aantal walvissen nu weer toeneemt is een groot succes. De babyboom onder met name bultruggen is reden voor een geboortefeestje in het Scheepvaartmuseum.

Amerikaanse onderzoekers ontdekten dat meer dan 60 procent van de vrouwtjeswalvissen tussen 2010 en 2016 zwanger bleek. Dierenbeschermers hebben jarenlang geijverd om de jacht op walvissen te stoppen. Arthur Oosterbaan, conservator van Ecomare reageert enthousiast: ‘Dat willen we hier bij Ecomare best vieren. Ik zeg: leve de bultrug.’

Ook Het Scheepvaartmuseum, partner van Ecomare tijdens de Walvisweken, viert het geboortefeest graag mee. Naast vele extra activiteiten ontvangt iedere bezoeker op woensdag 8 augustus tussen 9.00 en 12.00 uur een feestelijke traktatie, maar op = op!

De Walvisweken zijn nog tot en met 2 september in Het Scheepvaartmuseum. Het volledige programma is te vinden op www.hetscheepvaartmuseum.nl