Het speelhuisje op het Steve Bikoplein was jarenlang de plek waar kinderen uit de buurt speelgoed konden lenen om te spelen op het plein. Maar een beheerder was niet te vinden en het huisje bleef dicht. Dat betekende vernieling en verval. De bewoners hebben het beheer op zich genomen en nu is het huisje opgeknapt.

Redactie

Samen met de buurt ontwikkelden architect Friso ten Holt en kunstenaar Carmen Vossen in 2002 het speelhuisje. Carmen Vossen maakte samen met de kinderen van basisschool De Kraal het mozaïek. Het huisje werd een jaar later geopend door burgemeester Job Cohen. Vanuit het huisje werd jarenlang speelgoed uitgeleend aan de kinderen uit de buurt om mee te spelen op het plein. Op een gegeven moment was er geen beheerder meer te vinden voor het huisje en ging het niet meer open. Het huisje werd vernield en zag er niet meer uit.

Buurtbewoners vonden dat ontzettend jammer en stelden de gemeente voor het huisje zelf te gaan beheren en weer speelgoed te gaan uitlenen. De gemeente reageerde daar positief op. Het huisje werd schoongemaakt en geschilderd. Sinds juli 2024 is het weer elke zondag open van 13.00 tot 17.00 uur voor de uitleen van speelgoed. Het herstel van het mozaïekwerk liet nog even op zich wachten, maar afgelopen week was het dan zover. Carmen Vossen en Lilian Fäuste hebben hard gewerkt aan het opknappen van het mozaïek en het huisje ziet er nu weer tip-top uit.

Vorig artikelIJ-tunnel niet open voor fietsers, brommobielen en voetgangers op 9 september 
Volgend artikelLeer journalistiek schrijven voor je buurt, volg de cursus en sluit je aan bij het team van oost-online