Two to Tango in het Muziekgebouw
Quirine Viersen, Maja Bogdanovi?, Daniel Rowland + Orkest Phion
De Élégie van Fauré is een van de geliefdste en meest uitgevoerde werken voor cello, oorspronkelijk voor cello en piano en later door Fauré zelf georkestreerd en in première gebracht met Pablo Casals als cellist. Daaraan voorgaand is de cellosectie van Orkest Phion te horen in Libera me, het hoogtepunt uit het Requiem van Fauré. Quirine Viersen speelt de Ballade van Frank Martin, die zij al in 2005 overtuigend opnam.
Rembrandt Frerichs componeerde voor het festival in 2020 een dubbelconcert voor Kian Soltani en kamanchespeler Kayhan Kalhor met duidelijke oosterse invloeden. Nu schrijft hij een dubbelconcert voor Maja Bogdanovi? en Daniel Rowland waarin ook zijn jazzroots goed te horen zijn. In een muzikale ‘two-to-tango’ komen twee mensen die nauw verbonden zijn samen. Weelderige jazzharmonieën en niet-westerse ritmes bewegen mee met de golven van het samenspel.
Dit concert wordt live uitgezonden door de NTR op NPO Klassiek
Quirine Viersen cello Maja Bogdanovi? cello Daniel Rowland viool Orkest Phion Elias Brown dirigent
Giovanni Palestrina Caro mea vera est cibus
Gabriel Fauré Libera me / Élégie / Sicilienne
Frank Martin Ballade voor cello en orkest
Michail Glinka Ouverture Ruslan en Ljudmila
Rembrandt Frerichs On Love and Other Negotiations (dubbelconcert, wereldpremière)
€ 49,00 / € 39,00 reductie
We doen ons best om de informatie zo correct mogelijk te vermelden. Wijzigingen voorbehouden. Raadpleeg ook de locatie voor actuele informatie.

