In april wordt begonnen met de bouw van Hibi, een woongebouw in het Amstelkwartier met 122 appartementen, winkels en een supermarkt. Het wordt het centrale winkelgebied voor de omliggende buurten. Hibi bestaat uit vijf stadse woonblokken met ieder een onderscheidend karakter.

Hibi, symbool voor samenhang en verbinding
‘Hibi’ heet het project van projectontwikkelaar Vorm. Dit verwijst naar een oude Japanse keramiektechniek waarbij fragmenten met goud worden samengevoegd tot een nieuw object. Deze nieuwe samenhang wordt, inclusief verbindingen, waardevoller dan de afzonderlijke elementen. Het symboliseert samenhang en verbinding zoals dat centraal staat in het project van Vorm.

Binnentuin op dak van supermarkt
Het plan van Vorm scoort hoog op ruimtelijke kwaliteit. De binnentuin komt op het dak van de supermarkt, en sluit aan op de naastgelegen kavel. Het hoogteverschil tussen de binnenhoven van beide kavels wordt op een geleidelijke manier overbrugd met de traptuin; een kronkelend pad met een luie trap. Een glooiing als het ware, zoals in een heuvellandschap. De tuin vormt op meerdere vlakken het schakelstuk tussen beide kavels: ruimtelijk, sociaal en ecologisch.

Het gebouw bestaat hoofdzakelijk uit duurzame materialen en de bebouwing wordt op zo’n manier ontworpen dat spontane ontmoeting makkelijk ontstaat. Er zijn veel ruimtes voor gemeenschappelijk gebruik: er komt een sport- en wasbar, en een klusplek voor fietsreparaties.