Boek van Week 42
In 2020 verscheen het boek Het moois dat we delen’ van de Belgische schrijver Ish Ait Hamou. Ik heb dit boek talloze keren getipt toen ik begon met werken in de boekhandel. We zijn nu zes jaar verder en zijn nieuwe boek Wachten op Noah is net verschenen. Ik las dit boek onlangs in één adem uit.
Ish Ait Hamou is een verhalenverteller. Zijn Marokkaanse roots komen terug in zijn boeken waarin familie, verbondenheid en medemenselijkheid een rol spelen. Dit boek is gebaseerd op een persoonlijke ervaring van de schrijver. Tijdens een lange zomervakantie in Marokko gaat hij met zijn moeder in de vroege ochtend naar het strand in Mohammedia, een badplaats niet ver van Casablanca. Zijn moeder houdt niet van de drukte overdag. Als ze aankomen, zit er een vrouw in haar eentje op een witte plastic terrasstoel langs de vloedlijn. Zijn moeder brengt haar iets te eten. De vrouw zit daar omdat ze wacht totdat de zee haar zoon teruggooit.
Dit beeld bleef hangen en nu is er dit hartverscheurende boek met 6 ontroerende personages. Het draait om Noah, hij is verdwenen. Vermoedelijk verdronken, maar dit blijft lang onzeker. Wat er gebeurd is, komen we te weten door het verhaal van zijn ouders en de omstanders die erbij waren op de dag dat hij verdween. Allemaal worstelen ze met een schuldvraag. Duidelijk is dat Noah in elk van deze levens een bijzondere rol speelde en dat de impact van zijn vermissing groot is.
Het is een zacht boek. Een boek dat draait om contact, om in al je machteloosheid de ander te blijven zien. Ook als je denkt dat dit onmogelijk is. De spanning over de gebeurtenissen wordt aan het begin van het boek goed opgebouwd en het geeft dan ook niet dat je op een bepaald moment kan raden waar het einde naartoe gaat. Dit is gewoon een mooi verhaal voor iedereen!
Wachten op Noah
is geschreven door Ish Ait Hamou
Verschenen bij uitgeverij Manteau
Klaartje van Beek is boekverkoper bij Linnaeus Boekhandel, Middenweg 20


