De derde editie van Eat Your Brain Out vond plaats in op 19 januari in Studio/K. Dat was in samenwerking met Stichting Brein in Beeld, die zich inzet om kennis over het brein en mentale gezondheid toegankelijk te maken. Elke editie draait om de invloed van voeding op de mentale gezondheid.
Claire Orth
Na eerdere edities met Jaap Seidell en Marieke Adriaanse was het dit keer de beurt aan voedingswetenschapper en leefstijlcoach Inge van der Wurff. Zij nam het publiek mee langs de relatie tussen eten, brein en gedrag, met alvast een voorproefje van haar debuutboek Eet jezelf gelukkig.
Kennis en gerechten wisselen elkaar af
De opzet van Eat Your Brain Out is eenvoudig. De koks van Studio/K hadden een plantaardig vijfgangenmenu samengesteld dat telkens na een stukje uitleg op tafel kwam. Zo ging Inge van der Wurff in op het effect van gefermenteerde voeding op de darmgezondheid en dat je darmbacteriën signalen sturen naar je brein waar je stemming en concentratie van kan profiteren. Daarna werd een aardpeersoep met gefermenteerde knoflook en boerenkoolchips geserveerd. Elk gerecht werd je iets wijzer over voeding en de invloed op mentale gezondheid. Door de interactie met het publiek werd het geen hoorcollege, maar een leerzame en gezellige avond.
Balans tussen gezond en genieten
Later op de avond was er een opvallend moment. Na een stevig betoog over de nadelen van suiker verscheen er een gerecht met gesuikerde pinda’s op tafel. Wellicht was dit een bewuste keuze. Gezond eten draait immers niet om perfectie, maar om balans. Na de laatste gang werd er nog nagepraat, gediscussieerd en gelachen. Daarna ging niet alleen iedereen met een volle maag de deur uit, maar ook met nieuwe inzichten over de invloed van voeding op het brein.






