18.8 C
Amsterdam
zaterdag 3 oktober 2026

Laden Activiteiten

« Alle Activiteiten

Amsterdam Sinfonietta + Liza Ferschtman in het Muziekgebouw

woensdag 7 oktober om 20:15

wo 7 oktober |20.15 uur   Intieme brieven   Amsterdam Sinfonietta + Liza Ferschtman

Leoš Janá?eks Intieme brieven zit vol rauwe emotie, levendige contrasten en expressieve melodieën. In het werk uit hij zijn diepgevoelde, platonische liefde voor de 38 jaar jongere Kamila Stösslová. De circa zevenhonderd liefdesbrieven die hij haar tussen 1919 en zijn dood in 1928 schreef mondden uit in een van de meest persoonlijke en hartstochtelijke strijkkwartetten uit de 20e eeuw.

Ook Mieczys?aw Weinberg stond bekend om zijn diep expressieve muziek. In zijn Rapsodie transformeert hij Moldavische volksmelodieën tot een energieke klezmerdans. In opdracht van Amsterdam Sinfonietta schreef de Nederlandse componist Reza Namavar een nieuw vioolconcert waarin hij zijn diepe fascinatie voor Vivaldi laat doorklinken. Samen met violist Liza Ferschtman speelt Sinfonietta de wereldpremière.

Amsterdam Sinfonietta  Malin Broman leider & viool   Liza Ferschtman viool  Tim Posner cello

19.15 uur |Foyerdeck 1 |Inleiding  Door Michel Khalifa

20.15 uur |Grote Zaal |Hoofdprogramma

Carlo Gesualdo Moro, lasso, al mio duolo (versie voor strijkkwintet)

Antonio Vivaldi Concert voor twee violen en cello RV 565

Reza Namavar Tahanea (wereldpremière)

Leoš Janá?ek Strijkkwartet nr. 2 ‘Intieme brieven’

Mieczys?aw Weinberg Rapsodie over Moldavische thema’s op. 47 (arr. Ewelina Nowicka)

Programma

Inleiding| 19:15 |Foyerdeck 1

€ 49,00 |€ 39,00 reductie

Details

  • Datum: woensdag 7 oktober
  • Tijd:
    20:15
  • Activiteiten categorie:

Locatie

We doen ons best om de informatie zo correct mogelijk te vermelden. Wijzigingen voorbehouden. Raadpleeg ook de locatie voor actuele informatie.

Aankomende evenementen

Uit Tips

×