Ekaterina Levental en Antonii Baryshevskyi in Splendor
Antonii Baryshevskyi presenteert: Harawi
Mystieke reis met Ekaterina Levental & Antonii Baryshevskyi
Een mystieke reis van Ravels oriëntaalse Shéhérazade naar Messiaens ‘Peruaanse’ vocale cyclus Harawi, omringd door Griekse en Joodse liederen van Ravel.
Zin om te reizen? Naar Peru, Azië of Griekenland misschien? Tijdens dit bijzondere concert voert de muziek je mee naar verschillende werelden, tijden en culturen. Samen met mezzosopraan Ekaterina Levental neemt pianist Antonii Baryshevskyi je mee op een fascinerende reis door het werk van de Franse componisten Maurice Ravel en Olivier Messiaen.
Het eerste deel staat in het teken van Maurice Ravel. Zijn betoverende Shéhérazade wordt afgewisseld met Griekse en Joodse liederen, waarin verschillende muzikale tradities en culturen samenkomen.
Na de pauze klinkt Harawi – A Song of Love and Death van Olivier Messiaen: een mystieke vocale cyclus over liefde en de dood, waarin Messiaen zich liet inspireren door de klanken en tradities van Peru. De teksten schreef hij zelf. Ze zijn voornamelijk in het Frans, maar bevatten ook passages in het Quechua en soms woorden uit een door Messiaen zelf gecreëerde taal.
Ekaterina Levental, mezzosopraan
Antonii Baryshevskyi, piano
We doen ons best om de informatie zo correct mogelijk te vermelden. Wijzigingen voorbehouden. Raadpleeg ook de locatie voor actuele informatie.

