Home Lezen en schrijven Friese schrijver uit Oost Nyk de Vries presenteert zijn nieuwe roman in...

Friese schrijver uit Oost Nyk de Vries presenteert zijn nieuwe roman in Volkshotel

0

In 2019 werd Nyk de Vries benoemd tot nieuwe Dichter fan Fryslân, als opvolger van Eeltsje Hettinga die afscheid nam als eerste Dichter fan Fryslân. Toch woont deze en werkt als dichter, schrijver en muzikant in Amsterdam-Oost. Reden voor hem om zijn nieuwe roman ‘De Baptisten’ op dinsdagavond 13 mei te presenteren in de Doka van het Volkshotel.

De Baptisten, uitgegeven bij de Arbeiderspers, is sterk geïnspireerd op Nyks eigen muziek- en geloofsverleden. Centraal staat de vriendschap tussen Marten en Wytse die elkaar kennen van school en de kerk. Als ze samen een band beginnen maakt dat veel los. De groep vormt een hechte clan, maar ondanks succes en bevlogen optredens komen er langzaam barsten in hun vriendschap als er van allerlei kanten krachten aan de jongens trekken. Jaren na hun breuk, op een broeierige middag, brengt Marten zijn zoon naar een speelkameraadje. Bij diens Marokkaanse oma wordt hij op indringende wijze met zijn jongere zelf geconfronteerd.

Nyk de Vries werd geboren in een Fries dorp van arbeiders en boeren. Inmiddels woont hij ruim zeventien jaar in Amsterdam-Oost. In zijn werk probeert hij tegenstellingen die in hem leven met elkaar te verzoenen.

Bij de presentatie in het Volkshotel treden verschillende (muzikale) gasten op en leest Nyk de Vries voor uit zijn nieuwe werk. Wil je erbij zijn, meld je dan aan.

Foto Rob Pieters & Petra van der Molen