De uitslagen van verkiezing voor de stadsdeelcommissie in Oost zijn bekend. Met een opkomst van 48,7 procent ligt Oost iets boven het stedelijk gemiddelde van 47,1 procent. GroenLinks komt in Oost als grootste partij uit de bus met 23,4 procent van de stemmen, goed voor drie zetels. D66 volgt met eveneens drie zetels en 17,1 procent. PvdA en VVD behalen beide twee zetels.
Arie Martijn Schenk
Nieuwe en vertrekkende partijen
In de nieuwe stadsdeelcommissie maken Partij voor de Dieren, Volt en BIJ1 hun intrede. DENK behoudt een zetel: Anissa Amraoui kan haar werk in de commissie voortzetten. Méérbelangen en De Groenen Basis Piraten keren niet terug.
Reacties uit de partijen
‘Ik ben ontzettend blij en trots dat D66 in Oost opnieuw de tweede partij is met 3 zetels. Dat voelt als een groot vertrouwen van de kiezers’, vertelt Noor Jaarsma van D66. ‘Juist in een stadsdeel dat zo snel verandert, is een sterke stadsdeelcommissie onmisbaar. De komende vier jaar ga ik er samen met mijn fractie voor zorgen dat het geluid van Oost zichtbaar doorwerkt in de stadspolitiek. Ik kijk er enorm naar uit om samen te bouwen aan een vrij, groen en leefbaar Amsterdam.’
Josja Pieterse (GroenLinks): ‘We zijn heel dankbaar dat zo veel bewoners uit Oost gekozen hebben voor linkse politiek. We zien dit als blijk van waardering voor onze inzet van de afgelopen vier jaar, en ook als blijk van vertrouwen voor de komende jaren.’ Sadaf Hosseni van PvdA: ‘Amsterdammers willen een linkse, sociale, groene en progressieve stad.
‘We zijn zo trots op al onze vrijwilligers die zich de afgelopen weken tomeloos hebben ingezet voor onze partijen. Zij kleurden de straten roodgroen’, zegt Sadaf Hosseni (PvdA). ‘Zij belden aan bij honderden deuren in Oost om met buurtbewoners in gesprek te gaan. Zij stonden op pleinen en stations om mensen naar de stembussen te krijgen.’
‘Onze dank is groot en zonder hen was dit niet gelukt. De wijken ingaan en in gesprek gaan stopt niet na deze campagne, we zijn een beweging en dus blijven we dit ook de komende jaren doen’, zegt Josja Pieterse. ‘Maar nu begint een nieuwe fase, de campagne ligt achter ons en we gaan aan de slag om ons linkse verhaal om te zetten naar daden.’ Sadaf Hosseni: ‘Dit doen we tot de zomer in een gezamenlijke GroenLinks-PvdA fractie. Een fractie met nieuwe gezichten en frisse energie. Na juni gaan we verder als nieuwe partij.’
De SP behaalt met 3,6 procent precies genoeg stemmen voor één zetel. Lijsttrekker Rada Ruijter reageert opgelucht op dat resultaat. ‘We zijn ontzettend blij dat ons progressieve, kneiterlinkse verhaal is aangeslagen. We hebben in vijf stadsdelen meegedaan en in vijf stadsdelen een zetel gehaald. We hebben de afgelopen tijd een enorme instroom van jonge leden gehad, en een enorm energieke en leuke campagne gehad. Dit geldt voor de hele stad, maar ook specifiek voor Oost. En dat dit dan zo beloond wordt, is echt fantastisch. Ik en de andere SP’ers van Oost kunnen niet wachten op de komende vier jaar – we gaan knallen!
Niels van der Sangen, nieuwkomer bij de VVD reageert. ‘Een hele eer dat zoveel Amsterdammers, ook in Oost, ons verhaal voor een schone en veilige stad hebben beloond met hun stem. Een duidelijk signaal dat hopelijk leidt tot een college dat er weer is voor álle Amsterdammers.’







