De Javastraat staat op zaterdag 6 september opnieuw in het teken van feest, muziek en verbinding. Stichting Karrewiel organiseert dan voor de zesde keer het Indische Buurt Festival, hét buurtfeest waar cultuur, creativiteit en gezelligheid samenkomen. Het festival is een feestje voor iedereen. De toegang is zoals altijd gratis.
Vanaf de vroege middag bruist de straat van optredens, workshops, kinderactiviteiten en marktkramen. Bewoners, ondernemers en artiesten uit de buurt laten zien hoe rijk en veelzijdig de Indische Buurt is. ‘Dit festival is een ode aan de kracht en diversiteit van onze wijk’, zegt René Jansen van de organisatie enthousiast.
De Wijk Viert Mee
‘De veerkracht van de bewoners van Oost is iets waar we trots op zijn’, aldus René Jansen. ‘Die veerkracht is te danken aan de vele bewoners- en vrijwilligersinitiatieven die Oost, en met name de Indische Buurt, rijk is. Het zijn in onze ogen de initiatieven die onmisbaar zijn voor een beter woon- en leefklimaat in onze wijken. Naast de gezelligheid, muziek, lekker eten en drinken zijn de bewonersinitiatieven het stralende middelpunt.’
Muziek, eten en samenzijn
Op meerdere podia klinken de hele dag door verschillende muziekstijlen – van swingende wereldmuziek tot hiphop, van jazz tot traditionele klanken. Lokale eetkramen vullen de Javastraat met geuren van keukens uit alle windstreken. Wie wil, kan meedoen aan creatieve workshops of simpelweg genieten van het straatbeeld dat voor één dag verandert in een kleurrijk openluchtfestival.
Kennismaken met initiatieven uit de buurt
Op het Indische Buurt Festival kun je kennismaken met de vele stichtingen en collectieven op de Initiatieven Markt en in de Kunststraat. Er zijn optredens van maar liefst acht live bands op het Javapodium. Op het podium voor Café Gijs de Rooij maken een dj en Nederlandstalige optredens er een waar feest van.
10 mega BBQ’s en 45 eetkramen
Op de braderie kun je proeven van de rijke cultuur die de buurt rijk is. Er zijn tien mega BBQ’s en vijfenveertig kramen van de ondernemers uit de straat. Heerlijk eten en drinken voor de vleeslief-hebbers én de vegetariërs. Een lekker koud biertje haal je bij de IJbar.
Voor jong en oud
Kinderen kunnen zich uitleven met spelletjes, schminken en knutselhoeken, terwijl volwassenen rondstruinen langs de kraampjes of zich laten verrassen door straattheater. Jongens en meisjes geven zich op voor het JavaCup voetbaltoernooi of doen mee met dans-, theater en kunstworkshops op het Cultuur- en Kidsplein voor jong en oud.
Feest van en voor de buurt
Het Indische Buurt Festival wordt ieder jaar groter en bekender, maar blijft trouw aan zijn basis: een feest van en voor de bewoners van Oost. Dankzij de inzet van vrijwilligers en de samenwerking met lokale ondernemers groeit het festival uit tot een traditie die niemand wil missen.
Op 6 september verandert de Javastraat verandert in een levendig toneel waar iedereen welkom is om samen te vieren, te proeven en te genieten.


















