Met een krachtig pleidooi voor verbinding en veiligheid heeft de Amsterdamse politiechef Peter Holla de derde editie van de Shakespeare Club van COC Amsterdam officieel geopend. Tijdens het feestelijke evenement High Heels Hurray in het H’ART Museum sprak hij zich nadrukkelijk uit voor de lhbtiqa+-gemeenschap. Zijn aanwezigheid was meer dan een symbolisch gebaar: volgens Holla is de politie al jarenlang een partner van de gemeenschap en wil zij zichtbaar naast haar blijven staan.
Redactie
De opening vond plaats in een kleurrijke en feestelijke sfeer. Dragqueens en een dragking arriveerden per boot bij de kade van het H’ART Museum, waar entertainer Dolly Bellefleur hen traditiegetrouw op de rode loper verwelkomde. Onder toeziend oog van tientallen gasten werd de nieuwe editie van de Shakespeare Club officieel geopend. De bijeenkomst werd afgesloten met de inmiddels vaste groepsfoto, die in de afgelopen jaren is uitgegroeid tot een herkenbaar moment van het evenement.
Een boodschap die juist nu belangrijk is
Hoewel de opening feestelijk was, stond zij ook in het teken van een serieuze boodschap. De organisatie wees op de toenemende zorgen over discriminatie, intimidatie en geweld tegen mensen uit de lhbtiqa+-gemeenschap. Aanleiding vormde onder meer de recente zware mishandeling van een man na Pride Amersfoort, een incident dat opnieuw duidelijk maakte dat acceptatie en veiligheid niet vanzelfsprekend zijn.
In zijn toespraak benadrukte Holla het belang van vertrouwen tussen de politie en de gemeenschap. ‘Veiligheid begint met vertrouwen. En vertrouwen ontstaat alleen wanneer we elkaar blijven ontmoeten. Zoals vandaag. Daarom ben ik trots dat wij als politie hier mogen staan. Niet als gast op afstand, langs de kade, maar als partner van een gemeenschap waar wij al jarenlang mee samenwerken.’
Met die woorden onderstreepte hij dat de politie niet alleen optreedt wanneer er incidenten plaatsvinden, maar ook zichtbaar wil zijn op momenten waarop ontmoeting, dialoog en saamhorigheid centraal staan.
Shakespeare Club opnieuw in H’ART Museum
De Shakespeare Club van COC Amsterdam en omstreken beleeft dit jaar zijn derde editie in het H’ART Museum. Van 22 tot en met 31 juli verandert het museum aan de Amstel in een ontmoetingsplek voor uiteenlopende groepen binnen de lhbtiqa+-gemeenschap.
Gedurende tien dagen biedt de Shakespeare Club ruimte aan gesprekken, culturele activiteiten, ontmoetingen en nieuwe initiatieven. Daarmee wil COC Amsterdam niet alleen een veilige plek creëren voor de eigen achterban, maar ook bijdragen aan zichtbaarheid, verbinding en wederzijds begrip.
Meer dan een feest
De officiële opening tijdens High Heels Hurray laat zien dat Pride-evenementen veel meer zijn dan kleurrijke festiviteiten. Ze vormen ook een podium voor maatschappelijke betrokkenheid en het uitdragen van fundamentele waarden als gelijkwaardigheid, veiligheid en inclusie.







