Keti Koti begon zoals elk jaar ook nu weer met de Bigi Spikri optocht. Volgens traditie gingen in authentieke culturele klederdracht uitgedoste groepen mensen in een gezellige en kleurrijke optocht van de Stopera naar het Oosterpark om de afschaffing van de slavernij te herdenken en te vieren.
Foto’s Odette Kleeblatt
‘Bigi Spikri’ is een Surinaams begrip en betekent letterlijk ‘grote spiegel’. Tijdens een jaarlijkse feestelijke parade in Suriname liepen de uitgedoste mensen langs de winkeletalages van Paramaribo. De etalageruiten dienden als grote spiegels, waarin zij zichzelf bewonderden.
Deze traditie van in authentieke culturele klederdracht uitgedoste groepen mensen, wordt ook in Nederland voortgezet. Sinds 2009 is er een jaarlijkse Bigi Spikri optocht in de hoofdstad in verband met de herdenking en viering van de afschaffing van de slavernij op 1 juli 1863.