Het plein voor het Borneo Architectuur Centrum staan 200 kweekzakken. Daarin zijn er eind november ongeveer 7000 biologisch gekweekte bollen in geplant. De bollen komen van oorsprong uit alle windstreken. De deelnemers, de bollenplanters, kwamen uit het hele Oostelijk Haven Gebied en hebben de zakken gevuld met negen verschillende biologisch gekweekte bollen. Op zaterdag 15 maart worden de kweekzakken op een platte kar verspreid door het Oostelijk Haven Gebied.
‘Met een aantal buurtbewoners hebben we het initiatief opgevat om elkaar te betrekken en inspireren bij de vergroening van onze blauwe buurt’, legt Bastiaan Vlierboom uit. ‘Het doel is een groene, sociale en insect-vriendelijke buurt.’
Eind november plantten bewoners uit het Oostelijk Havengebied bloembollen in de ‘Plantage van Gelaat van/de Straat’, het Fortuynplein. Ze zijn in drie lagen geplant met de lasagne-methode, waardoor er drie bloeiperiodes zijn. Nu de eerste laag die te zien is in de ‘plantage’, en de volgende twee bloeiperiodes zijn bij de mensen thuis, voor de deur aan de straat. Het is hun Gelaat van/de Straat.
Nu bijna vier maanden later ontluiken de krokusbollen en worden de kweekzakken in het weekeinde van zaterdag 15 maart door het Oostelijk Havengebied verspreid. Voor ieders huis komen in april en mei de bollen van de tweede en latere periode tot bloei. Voor je deur of naast je zitje vormen de geplante bollen – die nu bloemen zijn – het Gelaat van de Straat!
Bij het planten op 23 november schreven de planters hun naam of pseudoniem op een pin-plaat en noteerden daarbij het eiland waar ze wonen. Die naamplaatjes laten de variëteit zien van herkomst van de bewoners uit het Oostelijk Havengebied. Ook weet je dan waar haar of zijn zak staat.
Dit evenement vormt de overbrugging van de winter naar lente en zomer, wanneer de plekken voor het huis op hun mooist zullen zijn en beoordeeld kunnen worden en daarmee een stimulans kunnen zijn voor buren en wellicht hele straten om te volgen met de kennis van anderen.