Het strandseizoen is sinds dit weekend weer officieel van start gegaan op IJburg strand. Zoals gebruikelijk gaat dit samen met festiviteiten en activiteiten voor jong en oud. Daarnaast was er een informatiemarkt over de nieuw te bouwen wijk Strandeiland.
Joost Verra
Het is grauw en nat buiten als er een koud windje over het strand van IJburg raast, waar een kleine groep mensen zich verzameld heeft. Het strand zelf is nagenoeg leeg, maar voor eettent de Japanner staan wat tentjes opgesteld. Na een maand met alleen maar zon en droogte is het Nederlandse weer wederom teruggekeerd. En laat dat nou toevallig samenvallen met de opening van het strandseizoen.
Vandaar dat de enkele activiteiten die wel doorgaan, zich vooral binnen bevinden. Voor de kleintjes is er onder andere een poppenkast en de mogelijkheid om zich te laten schminken. Buiten is er een blaasorkest om de boel wat gezelligheid te brengen. Voor wie wat lekkers wil om te eten is er popcorn en zijn er Franse flensjes. Ook staan er medewerkers van gemeente klaar met informatie voor de volwassenen over het nieuwe Strandeiland. Aan het begin van het strand is er een nieuw groot bord onthuld wat bezoekers welkom heet.
De werkzaamheden op het eiland zouden eerder beginnen, maar zijn inmiddels met een jaar uitgesteld. Hierdoor kan het strand nog een jaar langer open blijven dan verwacht. Tot aan het einde van het strandseizoen van 2026 kunnen de bewoners van IJburg en de rest van Amsterdam er nog van genieten. Daarna is er meer ruimte nodig als werkterrein, waarvoor het strand gebruikt zal moeten worden. Uiteindelijk komt het strand wel terug, maar in een kleinere vorm en een stukje opgeschoven.
De zomer belooft dit jaar in ieder geval als vanouds vol te zitten met activiteiten op en rond het strand. Met de mogelijkheid om te volleyballen, skaten, surfles te krijgen of een gratis Zumba les te volgen is er genoeg te doen. Bij VrIJland zijn er ook allerlei andere activiteiten voor jongeren.