De Borneosteiger
Het oranje poppetje kijkt uit over het water van de Entrepothaven. Het staat op de steiger bij de Borneokade. Nu staat het er eenzaam en alleen. ’s Zomers op warme dagen niet. Want dan is zwemmen bij de Borneosteiger razend populair.
Naburige woonbootbewoners zien dat niet zitten. Zij maakten bezwaar. Maar zwemmen bij de Borneosteiger mag van de rechter al is het geen officiële zwemplek. Dat er op warme dagen veel zwemmers in het water zijn, is onvoldoende om te spreken van intensief recreatief gebruik.
De woonbootbewoners zijn teleurgesteld ‘over de voortvarendheid waarmee onze directe leefomgeving wordt veranderd in een zweminrichting zonder bescherming voor omwonenden of onderzoek naar de gevolgen ervan’, lazen we in de IJopener.
Er zal op warme dagen wel weer veel worden gezwommen bij de Borneosteiger.
Foto’s Dennis Sewberath.