De rijbaan van de Middenweg, tussen de Ring A10 en de Kruislaan, is weer open voor het verkeer. De asfaltlagen van de rijbanen en diverse kabels en leidingen zijn vervangen. De verkeersveiligheid ter hoogte van de Zaaiersweg en de Veeteeltstraat is verbeterd en de tramhalte Brinkstraat is toegankelijk gemaakt. De maximumsnelheid is en nu 30 kilometer per uur.
Straks is de Linnaeusstraat en de Middenweg tussen de Linnaeuskade en de Hogeweg aan de beurt. Omdat er geen aannemer was gevonden die binnen de planning kon starten met de werkzaamheden moest de startdatum worden uitgesteld. In plaats van juni 2025 wordt nu begonnen op op 23 februari van het volgend jaar.
Volgens de plannen krijgen het kruispunt Linnaeusstraat en Wijttenbachstraat en het kruispunt Middenweg en Hogeweg een betere indeling. Daardoor wordt het overzichtelijker en veiliger. De trambaan wordt vernieuwd en de haltes Wijttenbachstraat, Oostpoort en Hogeweg worden beter toegankelijk.
Voor fietsers komt er in beide richtingen van de straten een bredere fietsstrook. Fietsers hoeven de strook niet te delen met auto’s. Die rijden straks over de trambaan. Op de kruispunten krijgen fietsers meer ruimte voor de verkeerslichten. Het aantal parkeerplaatsen voor fietsen wordt uitgebreid. Ook komt er onder het viaduct bij het Oetewalerpad een fietspad in twee richtingen. Daardoor ontstaat er een goede fietsverbinding met Oostpoort.
Voor auto’s is er straks minder ruimte. Die rijden in de nieuwe situatie over de trambaan. Ook kunnen auto’s straks op een groot deel van de Linnaeusstraat en de Middenweg niet meer parkeren. Wel blijft er voldoende plek om te laden en lossen.
Om omwonenden en ondernemers te informeren, wordt op 7 mei een inloopbijeenkomst georganiseerd. Tijdens deze bijeenkomst wordt de planning toegelicht en is er ruimte om vragen te stellen over de verdere aanpak.