Home Magazine 1018 Studeren in 1018: Het is leuk om langs Artis te suppen…

Studeren in 1018: Het is leuk om langs Artis te suppen…

0

Nu het einde van het academisch jaar nadert, is student Juul (22) op een mooie dag met haar felgele supboard op de Amsterdamse wateren te vinden. Hoe beleeft deze masterstudent Econometrie aan de UvA haar studententijd in onze buurt, als bewoner van de bruisende Weesperflat? “Er zijn veel feestjes, mijn onderburen gooien dan graag dingen uit het raam.” Goed oppassen daar voor glas op het fietspad dus.

Mayte Laurens Hinojosa | Foto Björn Martens

Bij binnenkomst staat op de begane grond van het gebouw een pingpongtafel. “Er kwamen laatst twee oudere dames langs die de tafel zagen en vroegen of ze er gebruik van mochten maken. Dat vonden we helemaal prima.” Er is veel in- en uitloopverkeer bij de deur. “Dus eigenlijk kan elke buurtbewoner die zijn eigen pingpong-batje en -balletje meeneemt daar gezellig komen tafel-
tennissen.” Als je durft.

Juul woont op een gemengde gang met zeventien andere studenten met wie ze twee douches, twee toiletten, twee wasmachines en een keuken deelt. Een kamer bemachtig je hier op basis van je inschrijfduur bij Studentenwoning-web, dus zonder te hospiteren: “Elke keer is het een verrassing wie er in een lege kamer komt. Soms zit er een rare snuiter tussen, meestal zijn ze wel leuk, haha.” Als er iemand weggaat, tippen de bewoners soms een vriend of vriendin om zich in te schrijven. “Zo woont er nu ook een vriendin van mij op de gang.” Haar eigen kamer ligt op de derde verdieping van de grote studentenflat. “Vanuit mijn raam kan ik net de twee torens van het Rijksmuseum zien, en vanaf de zevende verdieping kijk je zelfs uit over de hele stad.”

Te voet of te water gaat Juul in de buurt op zoek naar de beste plekken om een biertje te drinken. “Ik zit graag bij Café de Druif, en vind het ook lekker om bij Sotto op het Kadijksplein pizza te eten. In de zomer hou ik heel erg van suppen, en zie ik de buurt vanaf het water. Toeristen zetten mij dan graag op de foto. Het is erg leuk om langs Artis te suppen, want dan kun je gratis de olifanten, zebra’s en giraffen zien.”